Zarówno dieta dzieci, jak i osób dorosłych, musi być różnorodna. W przypadku dzieci już półroczne maluchy powinny mieć ją rozszerzaną, aby zapoznać się z nowymi smakami, przejść na produkty o bardziej zwartej konsystencji i powoli odchodzić od mleka matki. Kilkuletnie dziecko może spożywać już tak naprawdę wszystko, choć oczywiście warto dbać o tzw. „czysty talerz”. Nie serwować dziecku dań przetworzonych, unikać nadmiernej ilości słodyczy, soli oraz cukru w diecie. W ofercie sklepu Pi-nuts: https://sklep.pi-nuts.eu/, każdy może znaleźć coś dobrego dla siebie. Produkty tam sprzedawane pochodzą ze sprawdzonych miejsc, są w pełni naturalne, a ich spożywanie może mieć pozytywny wpływ na całą kondycję organizmu.

Orzechy pakowane w ofercie Pi-nuts

Sklep posiada w swojej ofercie miazgi orzechowe oraz pasty, które są świetnymi produktami, chociażby do cukierni i do domowych wypieków. Można je oczywiście spożywać także solo, ale większość osób w takim wypadku woli standardowe orzechy pakowane. Co sklep ma pod tym względem do zaoferowania? Zakupić tam możemy: pistacje, migdały kalifornijskie, orzechy laskowe, orzechy nerkowca, orzechy pekan, orzeszki ziemne, łuskane pestki dyni oraz orzechy makadamia.

Oczywiście warto spożywać wszystkie rodzaje orzechów. Nie zawsze jednak wiemy, jak ich włączenie do codziennej diety może wpłynąć na nasz organizm. Warto przyjrzeć się bliżej orzechom pekan. Są one bogate w witaminę A, D, E i K. Mają dobry wpływ na pracę naszych hormonów, na wzrok i funkcjonowanie całego układu nerwowego. Obniżają poziom złego cholesterolu, a wpływają na podniesienie się poziomu tego dobrego.

Dlaczego warto spożywać natomiast orzechy makadamia? One również obniżają poziom cholesterolu, a także poprawiają ogólne funkcjonowanie układu krwionośnego i obniżają poziom cukru we krwi. Mają także działanie antyoksydacyjne, dlatego też skóra znacznie wolniej się starzeje, jest bardziej elastyczna oraz jędrna. Ich spożywanie ma również wpływ na wzmocnienie układu mięśniowo-szkieletowego.

Naturalne oleje zimnotłoczone od Pi-nuts

W ofercie sklepu można znaleźć również oleje zimnotłoczone. Są to oleje w najczystszej postaci, które posiadają mnóstwo substancji odżywczych i najbogatsze składy. W asortymencie możemy znaleźć olej lniany, z wiesiołka, z czarnuszki, konopny oraz z ostropestu. Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszy się olej z czarnuszki, który bywa zbawieniem dla alergików, powstrzymując katar sienny. W przypadku lekkich alergii można spróbować go stosować zamiast leków antyhistaminowych.