Wychowanie 6-latka nie jest takie proste. Za chwilę postawi swój pierwszy krok w edukacji i pójdzie do 1 klasy szkoły podstawowej. To właśnie tam poza kolejnych kolegów i nowe koleżanki. Dzieci w tym wieku jeszcze nie do końca rozumieją jak wygląda otaczający je świat. Dla nich najważniejszymi bohaterami są rodzice, i słusznie. To właśnie na ich barkach spoczywa ogromna odpowiedzialność w wychowaniu dziecka. Muszą wspierać swoją pociechę również poprzez kupowanie zabawek przyspieszających ich rozwój. Postanowiliśmy zrobić ich mały przegląd i wybrać te, które będą optymalne.

Coś dla dziewczynek – klocki Barbie, Dom w Malibu

Praktycznie każda dziewczynka marzy o tym, by być Barbie. Ta lalka już od dziesięcioleci jest pewnym wzorem dziewczęcości, do którego dąży każda mała Basia, Zuzia czy Ania. Jako że zabawki dla 6 latka nie muszą być już koniecznie infantylne w postaci lalki, to polecamy klocki Barbie Dom w Malibu. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Właśnie dlatego, żeby zbudować swój idealny dom w Malibu, który będzie wyglądać tak, jak to zechce mała dziewczynka. Złożenie takiego domku nie będzie większym problemem dla 6 latki, natomiast jego ogromną zaletą będzie to, że jest to doskonała zabawa, w którą mogą się włączyć pozostali domownicy. Samodzielne konstruowanie takiego domu sprawi, że 6-latka w szybszym stopniu rozwinie swoją kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów, a kto wie, czy nie będzie to pierwszy krok do zostania architektem bądź dekoratorem wnętrz?

Robot do nauki programowania XTREM Bots – Andy XT3809702

Obecnie 6-latki są częściej lepiej obeznane z technologiami niż starsi. Świat idzie w stronę pełnej technologizacji, więc taka zabawka dla dziecka będzie czymś nowym i pokaże mu świat z zupełnie innej strony. Zabawa z takim robotem to świetna zabawa dlatego, że reaguje on na światło i dźwięk, a przede wszystkim będzie to wstęp do nauki programowania. Zostanie programistą to ogromne zarobki i komfort pracy, więc taki robot Andy pomoże poznać zasady logiki, a dodatkowo można z niego stworzyć 27 przyjaciół, co daje spore możliwości zmieniania scenariuszów zabawy.

Gra interaktywna „Kto kłamie” – świetna zabawa dla całej rodziny

6-latki kochają zabawki, którymi mogą bawić się wraz z całą rodziną. Takim przykładem jest gra interaktywna „Kto kłamie”. Wystarczy wziąć kartę i zabrać osobę na przesłuchanie. Gra oferuje 500 pytań, więc jest to zabawa na długie godziny, a podłączenie do detektora gwarantuje ogromny stres, ale też dużo radości. Zasady gry są bardzo proste – wygrywa ten, kto utrzyma najwięcej kart życia, a jedno, nawet najmniejsze kłamstwo sprawia, że eliminuje się jedno życie. Nie dość, że dziecko w ten sposób uczy się mówić prawdę, to w dodatku poprawia umiejętności czytania i rozpoznawania stresu u innych.