Czy dziecko łatwo jest czymś zainteresować? Trzeba przyznać, że nie jest to łatwe zadanie, ponieważ dzieci nie mają zdolności do skupiania się. Skoro dorosłym sprawia to niekiedy kłopot to powinniśmy tym bardziej mieć świadomość tego, jak trudno może być dziecku. Ono stara się całym sobą poznawać świat, doświadczać, dotykać różnych rzeczy czy też ich smakować. Dlatego też dobrym pomysłem na prezent dla dziecka, może okazać się tablica manipulacyjna. Na takiej tablicy dostępnych jest mnóstwo przedmiotów i akcesoriów codziennego użytku, które są dla dziecka zdecydowanie bardziej interesujące niż kolejny pluszak, z którym zabawa mimo wszystko jest ograniczona.

Co oferuje dziecku tablica manipulacyjna?

Tablice manipulacyjne są zabawkami, które odpowiadają na potrzeby dzieci. Każde dziecko lubi grać na czymś, dmuchać w gwizdek, wyłączać światło itp. Dla nich jest to sposób na lepsze zapoznanie się z czynnościami, które na co dzień wykonują domownicy, ale również i sprawdzenie, jaka będzie reakcja na ich działanie. Dla dziecka jest to naprawdę ekscytujące, ale w niektórych sytuacjach może być również potencjalnie niebezpieczne. Dlatego tak niezwykle istotne jest to, aby zapewnić dziecku jakąś alternatywę, czyli tablicę manipulacyjną.

Wiele świetnie wykonanych tablic tego typu, można znaleźć na stronie sklepu Foxy Family: https://foxyfamily.pl/. Tablice mają tam różne kształty zwierząt, są dosyć duże i przede wszystkim bardzo dobrze wyposażone. Dziecko może na nich znaleźć dzwonki rowerowe, klepsydry czy też zegar. Na co dzień nasze pociechy nie mają dostępu do tego typu przedmiotów, ale usilnie chcą go mieć. Mogą zatem wchodzić na krzesła, dotykać kontaktu, próbować podebrać jakieś narzędzia z szafki itp. Wszystkie te zachowania będą potencjalnie niebezpieczne, natomiast tablica idealnie wpisuje się w potrzeby dziecka w tym zakresie. Może ono wszystkiego doświadczać, ale na pewno nie zrobi sobie krzywdy. Oczywiście w zależności od modelu, na takiej tablicy mogą znajdować się różne elementy. Sami decydujemy, co będzie na produkcie zakupionym przez nas.

Tablica manipulacyjna w ramach prezentu

W sklepie Foxy Family można znaleźć świetne tablice manipulacyjne na prezent. W kształcie lwa: https://foxyfamily.pl/produkty/lew-edmund-grzywiasty-tablica-manipulacyjna/, czy też kształcie słonia: https://foxyfamily.pl/produkty/slon-kostek-zgrywus-stojak/. Takie tablice dodatkowo posiadają własny stojak. Nie trzeba ich dodatkowo montować, więc taki prezent jest funkcjonalny i od razu gotowy do użycia. Może trafić w ręce naszych dzieci, wnuków czy też innych maluchów bliskich naszemu sercu.