W życiu każdego rodzica nadchodzi taki moment kiedy ich dziecko nie chce już kolorowego, dziecięcego pokoju, ale domaga się czegoś bardziej poważnego. Wybór łóżka do pokoju nastolatki może okazać się nie lada wyzwaniem nie tylko z powodów estetycznych, ale także użytkowych. Szybko rosnący organizm dziewczynki potrzebuje wygodnego łóżka, na którym nie tylko wypocznie, ale także uniknie wad postawy.

Jak wybrać łózko młodzieżowe dla dziewczyny?

Podchodząc do kupna łóżka dla nastolatki po pierwsze trzeba przedyskutować z nią kolorystykę jaka ma panować w pokoju. Nastolatki często lubią wprowadzać do swojego pokoju ciemne kolory, a nawet czerń. Przy odpowiednim doborze innych kolorów można na to pozwolić. Na rynku dostępne są całe zestawy mebli w wybranym kolorze. Można zdecydować się na taki krok, a dziewczyna może po prostu wybrać odpowiadający sobie zestaw.

Ważnym zagadnieniem przy doborze łózka jest jego wielkość. Zależy ona od wielkości pokoju. Nie warto wciskać wielkiego, podwójnego łoża jeśli pokój nastolatki jest nie wielki. Jeśli zależy jej na dużej powierzchni spania może zdecydować się na rozkładany narożnik czy sofę.

Rodzaje łóżek młodzieżowych dla dziewczyn

Jak wcześniej wspomniano rodzaj łózka zleży od wielkości pokoju, układu innych mebli i predyspozycji samej zainteresowanej.

W dużym pokoju można wstawić podwójne łózko, w mniejszym narożnik czy sofę, przy czym to drugie rozwiązanie jest dobre dola nastolatki. Pokój nastolatki przestaje bowiem być tylko sypialną,a le staje się pokojem gościnnym dla jej znajomych i warto, żeby mieli gdzie usiąść.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest łóżko z funkcja przechowywania w postaci szuflady na pościel i inne przedmioty. Często w takiej szufladzie znajduje się materac, na którym morze spać przyjaciółka dziewczynki.

W mniejszym pokoju sprawdzi się łózko piętrowe z biurkiem pod spodem. Takie łózka często wyposażone są w szafki i szuflady. Pozwalają na kompaktowe zorganizowanie miejsca do spania i nauki jednocześnie zostawiając przestrzeń na podłodze. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów takich łóżek. Są one wspaniałym rozwiązaniem do pokoju nastolatki.

Wybór na lata

Warto pamiętać, że łózko młodzieżowe dla dziewczynki będzie jej służyło najprawdopodobniej do dorosłości. Warto więc, aby było ono solidne, wygodne i funkcjonalne, aby cieszyło wzrok i dawało możliwość na aranżowanie pokoju wraz ze zmieniając się gustem dorastającej kobiety bez konieczności wymiany go na nowe.

Istotny przy wyborze łóżka jest zatem materiał wykonania, materiał obicia, rodzaj materaca. Najważniejszy jest jednak gust jego przyszłej właścicielki nie wa więc robić jej niespodzianek! Jeśli sama wybierze łózko na pewno będzie z niego zadowolona, poczuje się doceniona i kompetentna do zarządzania własnym życiem.